Pozycjonowanie Lokalne

Pozycjonowanie lokalne.

Pozycjonowanie lokalne dla Twojej firmy

Pozycjonowanie lokalne jest idealnym rozwiązaniem dla małych przedsiębiorstw, których celem jest wpływ na internautów z określonego obszaru np. miasta czy regionu.

Działanie tego typu pozwoli Ci wyróżnić się na tle konkurencji i zaistnieć na rynku lokalnym, przede wszystkim internetowym.

Pozycjonowanie lokalne dedykowane jest przede wszystkim firmom działającym w branży gastronomicznej i hotelarskiej. Korzystają z niego również właściciele zakładów mechanicznych czy tych oferujących usługi np. kosmetyczne.

Korzyści płynące z pozycjonowania lokalnego

Pozycjonowanie lokalne to niezwykle skuteczne rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej przedsiębiorstw w całej Polsce. Do jego najważniejszych atutów możemy zaliczyć:

Niski koszt

W przypadku mikro-przedsiębiorstw nastawionych głównie na konkretne miejscowości nie warto inwestować w działania SEO na skalę ogólnopolską.

Działanie lokalne okaże się w tym wypadku dużo lepszym rozwiązaniem, które pozwoli zaoszczędzić nam środki pieniężne.

Szybkie rezultaty

Okazuje się, że pozycjonowanie lokalne daje szybsze efekty od tego przeprowadzanego na większą skalę. Słowa kluczowe na małych obszarach są zdecydowanie mniej popularne.

Ułatwia to pracę ekspertom SEO i umożliwia im skuteczniejsze wyprowadzenie strony na wysoką pozycję.

Rozpoznawalność

Pozycjonowanie lokalne umożliwia dotarcie do dużej liczby potencjalnych klientów, dla których stajesz się rozpoznawalny. Popularność z kolei pociąga za sobą większe zyski i dobrą opinię.

Pozycjonowanie lokalne

w pigułce

Pozycjonowanie lokalne

w pigułce

3

Określenie geolokalizacji i tworzenie wizytówki firmy

2

Badanie rynku i strategii konkurencji

1

Link building

Ile kosztuje pozycjonowanie lokalne?

Koszt pozycjonowania lokalnego zależy od wielu czynników; w tym lokalizacji, obszaru działania oraz konkurencyjności na rynku. Jest on jednak nieporównywalnie tańszy od tego przeprowadzanego chociażby na cały kraj.

Cena takiego rozwiązania ustalana jest indywidualnie z klientem.

Chcesz się dowiedzieć więcej?